single

Najlepsze nowe aplikacje na Androida i iOS tego tygodnia

Tak, na największe szczęście jednych i największe nieszczęście innych, jestem z powrotem, aby zaoferować wam NextPit cotygodniowy wybór pięciu najlepszych nowych aplikacji Android i iOS z tygodnia. Od gier mobilnych po aplikacje zwiększające produktywność, oto najlepsze nowe aplikacje, które zrobiły wrażenie w Google Play Store i Apple App Store w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Firefox przechodzi metamorfozę

Firefox w zeszłym tygodniu wydał ogromny remont swojej aplikacji na Androida. Byłem zbyt zajęty z IFA 2020, aby sprawdzić tę nową wersję "Daylight", więc poprawiam go w tym tygodniu.

Interfejs został całkowicie przeprojektowany, nacisk został położony na ochronę danych z funkcjami zaczerpniętymi z Firefox Focus, innej etycznej przeglądarki mobilnej Mozilli (dodatkowe zabezpieczenia przed śledzeniem, ciasteczka osób trzecich itp...).

Cóż, ja też nie popadnę w ekstazę, bo korzystam z głową w dół, i całkowicie zakładam, ekosystemu Chrome jak większość użytkowników. Ale po przetestowaniu aplikacji na potrzeby tego artykułu, podobała mi się możliwość łatwego przełączania się między trybem ciemnym i jasnym, na przykład.

Podobało mi się również dostosowanie interfejsu, można przenieść pasek wyszukiwania na górze lub na dole ekranu, który jest świetny dla jednej ręki. Zbieranie ulubionych w formie albumów (nie do końca, ale jest do zilustrowania) też jest fajne. Tryb "obraz w obrazie", który pozwala na nakładanie wideo, podczas gdy robisz coś innego w przeglądarce jest również bardzo przydatna.

Widziałem kilku użytkowników narzekać w Play Store Recenzje o zniknięciu funkcji "Zapisz jako PDF". Ale pozwolę ci ping mnie w komentarzach dla każdej innej wady nie podniosłem w tym krótkim opisie.

Company of Heroes: długo oczekiwany port na urządzenia mobilne

Feral Interactive od kilku lat stoi za wieloma (udanymi) portami gier PC/konsolowych na Androida, takimi jak Rome: Total War i Tropico. Company of Heroes jest najnowszym przykładem i czekałem na nią od czasu wydania wersji na iPada w lutym zeszłego roku.

Słyszę wolne na wszystkich kosztów gorliwców krzyczy o 13.99 będzie kosztować, aby grać w tę wielką grę strategiczną w czasie rzeczywistym. Ale jeśli lubisz gry o II wojnie światowej, lubisz zabijać nazistów i lubisz RTS (Real-Time Strategy), to ten tytuł jest zdecydowanie wart pieniędzy.

Rozgrywka polega zasadniczo na mikromanagement swoich oddziałów, kontrolujesz dwa z nich. Musisz zatem przejść przez każdy poziom, realizując różne cele militarne poprzez naprzemienne fazy strategii (ruch, rozmieszczenie oddziałów) i fazy walki. Wszystko to przy jednoczesnym zarządzaniu zasobami oraz budowaniu i ulepszaniu baz.

W skrócie, Company of Heroes nie wymyśla na nowo gatunku, ale ma tę zaletę, że jest bardzo kompletny i przede wszystkim bardzo dobrze zoptymalizowany. Znajdziemy wszystkie emblematyczne momenty progresji wojsk amerykańskich od D-Day w Normandii, a potyczki (fazy walki) są naprawdę ładne. W każdym razie, wiem co będę robił w ten weekend.

Sky Combat: "Czuję potrzebę, potrzebę szybkości"

Tego lata dużo mówiło się o Microsoft Flight Simulator. Ach, taka kojąca gra o łagodnych powietrznych przejażdżkach w celu odkrywania świata z dołu, widzianego z góry. Ale nie tutaj! Chcę trochę akcji, kilka dobrych, wielkich bitew powietrznych z wyrzutniami rakiet samonaprowadzających.

Zachowajcie swoje ultralekkie i liryczne loty, ja zakładam moje lotniki Ray-Ban i moją owczą skórę, aby zagrać w Sky Combat. To gra wieloosobowa PvP, w której bierzesz na siebie innych asów pilotażu, takich jak ty, w uzbrojonych odrzutowcach myśliwskich aż do kokpitu.

Przyzwyczaić się do niego wymaga pewnego dostosowania, zwłaszcza, aby zrozumieć, jak poruszać się i zrozumieć bezwładność urządzenia. Ale reszta kontroli są bardzo proste do opanowania. Grasz w 5 vs 5 domyślnie w trybie gry, który miesza mecz do śmierci (zespół, który zabija najwięcej wrogów wygrywa), ale także podstawowe podboju / obrony.

Gra jest darmowa do pobrania, ale integruje zakupy w aplikacji. Możemy zatem oczekiwać pay-to-win mechaniki, gdzie mały Dylan lub mały Gwendoline, wyposażone w kartę kredytową jednego z ich rodziców, będzie zdmuchnąć cię z ich elitarnych samolotów kupił kilkaset dolarów.

Round Light RGB: aby urozmaicić swój ekran

Czy jesteś graczem? Mam na myśli prawdziwego g4m3r? Następnie oczywiście lubisz umieścić światła RGB wszędzie jak pokoje prawie każdego Twitch Streamer. Mam aplikację, której potrzebujesz.

Round Light RGB to darmowa aplikacja (ale z reklamami), aby dostosować swój interfejs Android. Możesz zastosować animowaną ramkę w kolorach tęczy, aby owinąć swój ekran. Możesz ustawić grubość granic, kierunek przewijania animacji, kolory, itp...

Aplikacja może również dostosować ramkę do niektórych rodzajów nacięć, takich jak duże nacięcia na iPhone, wyśrodkowane nacięcia na ekranach Infinity-O Samsunga, otwór w lewym górnym rogu lub klasyczne nacięcia w kształcie łezki.

Podobnych aplikacji w Sklepie Play jest astronomiczna ilość. Ale ta ma tę zaletę, że narzuca tylko jedną reklamę po każdym utworzeniu nowej ramki, w przeciwieństwie do innych, które są znacznie bardziej agresywne.

Nie udaję, że jest inaczej, nie ma to żadnego zastosowania poza tym, że ładnie wygląda. A aplikacja nieuchronnie będzie miała wpływ na twoją baterię. Ale jeśli chcesz wlać trochę szaleństwa do swojego umierającego wyświetlacza, ta aplikacja może być zabawne, aby spróbować.

Co sądzisz o tym wyborze? Czy miałeś już okazję przetestować niektóre z aplikacji na tej liście?