single

Blizzard rozdaje pracownikom paczki z troską w czasie blokady USA

W czasie blokady spowodowanej koronawirusem w USA, firma Blizzard dostarczyła paczki z niezbędnymi artykułami pracownikom w Kalifornii i Teksasie.

Kierownik projektu w firmie Blizzard, Jens Salvesen, napisał w weekend na Twitterze o tysiącach paczek z mydłem, papierem toaletowym i ręcznikami papierowymi, które zostały przekazane pracownikom firmy w ramach usługi drive-through na parkingu biurowym w Irvine w Kalifornii. W Teksasie, starszy wiceprezes Blizzarda ds. globalnego HR Jesse Meschuk również potwierdził, że firma miała podobny zestaw w swoim biurze w Austin.

Blizzard:- wysłał (większość) wszystkich do domu, aby być zdalnym- nadal płaci dozorcom, ochronie i pracownikom kawiarni ich standardowe płace- dał tysiącom pracowników pakiet opieki mydła, papieru toaletowego i ręczników papierowych przez drive-thru w garażu

Blizzard wcześniej ogłosił, że będzie płacił pracownikom na stanowiskach dozorcy, ochrony i kawiarni ich standardowe płace, podczas gdy oni pozostają w domu.

Aby chronić zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników, wdrażamy zasady pracy w domu w naszych biurach w Irvine i Austin. Pracownicy innych biur na całym świecie pracują lub będą pracować w domu zgodnie z zaleceniami lokalnych władz i organów służby zdrowia.

Koronawirus wywarł duży wpływ na wszystkie branże, w tym gry wideo. Deweloperzy zaczęli pracować zdalnie w tym miesiącu, od Rockstar przez Bungie i Microsoft. A ponieważ coraz więcej osób zostaje w domach z powodu rosnących obaw o zdrowie, Steam odnotował rekordową liczbę użytkowników online i graczy w grze.

Wcześniej dzisiaj informowaliśmy, że Blizzard wprowadził swój nowy buff Winds of Wisdom do World of Warcraft, który zwiększa wszystkie doświadczenia zdobyte w WoW o 100 procent od teraz do 20 kwietnia, ponieważ gracze pozostają w domu i grają podczas okresu samoizolacji spowodowanej koronawirusem.