single

Super Smash Bros. Ultimate sprzedał się w większej liczbie egzemplarzy niż jakakolwiek inna gra wideo na Amazonie

Amazon ujawnił 100 najlepiej sprzedających się przedmiotów związanych z grami wideo

Lista jest prosta i przedstawia najpopularniejsze produkty związane z grami wideo sprzedawane na Amazon w USA. Oczywiście zawiera ona również tradycyjne gry, ale te częściej nie zajmują czołowych miejsc.

Chyba, że są to Super Smash Bros. Ultimate, bo mimo późnej premiery, okazało się, że w zeszłym roku był to najlepiej sprzedający się produkt Amazonu w segmencie gier wideo. W rzeczywistości Nintendo zdominowało pierwszą dziesiątkę, z podstawowym bundle Switch na szóstym miejscu, a Switch Pro Controller dwa miejsca za nim.

Warto pamiętać, że jest to tylko biorąc pod uwagę pojedyncze SKU, więc całkowita liczba sprzedanych kopii dla gier wieloplatformowych, takich jak Red Dead Redemption 2 lub Black Ops 4 może być wyższa ogólnie w porównaniu do Smash.

Jedyną równie popularną rzeczą w pierwszej dziesiątce są cyfrowe karty podarunkowe do PlayStation Network i Xbox Live. Po wyjściu poza pierwszą dziesiątkę, pojawiają się kolejne gry. Red Dead Redemption 2 w wersji na PS4 znalazło się na miejscu 14, Spider-Man na 19, Call of Duty: Black Ops 4 PS4 na 27, a God of War na 28.

Choć jest to prawdopodobnie efekt uboczny znaczenia cyfrowego, gry Nintendo najwyraźniej nadal radzą sobie lepiej w sprzedaży detalicznej. Pokemon Let's Go Pikachu, Super Mario Party, Mario Kart 8 Deluxe oraz Super Mario Odyssey znalazły się w pierwszej 25-tce.

Switch jest tak udany, w rzeczywistości, że jeden third-party ochraniacz ekranu może wygodnie lądować w pierwszej piątce. Amfilm's Nintendo Switch Tempered Glass Screen Protector jest bardziej popularny niż wszystkie inne gry sprzedawane na Amazon, z wyjątkiem Smash.

Możesz sprawdzić pełną listę na Amazon.