single

World of Warcraft: Shadowlands po raz pierwszy wprowadzi obsługę kontrolerów

Kolejne rozszerzenie World of Warcraft ułatwi grę na kontrolerach.

Shadowlands, nadchodzące rozszerzenie World of Warcraft, po raz pierwszy dodaje oficjalną obsługę kontrolerów do gry MMO.

Programista Martin Benjamins po raz pierwszy ogłosił tę wiadomość, kiedy odkrył ciągi znaków odnoszące się do wejścia kontrolera w ostatniej łatce. Od tego czasu funkcja została potwierdzona przez menedżera społeczności Randy'ego "Kaivaxa" Jordana, który opowiedział nieco o zamiarach Blizzarda na oficjalnym forum.

Po pierwsze, nie wygląda na to, aby Blizzard był zainteresowany uczynieniem gry w pełni grywalną na kontrolerach. Jordan specjalnie odrzucił pomysł, że wsparcie dla kontrolerów w World of Warcraft będzie podobne do tego z Final Fantasy 14.

Zamiast tego, Blizzard jest jedynie zainteresowany umożliwieniem graczom niepełnosprawnym i tym, którzy chcą grać bez klawiatury i myszki, powiązania niektórych funkcji z ich ulubionym urządzeniem wejściowym.

"Przez długi czas widzieliśmy, że niewielka liczba graczy zwraca się do 3rd party addons, takich jak Console Port, aby rozwiązać pewne problemy z dostępnością", napisał Jordan.

"Zawsze chcemy uczynić WoW bardziej dostępnym, jeśli to możliwe, więc w Shadowlands staramy się dodać wsparcie dla keybindów, kamery i obracania postaci na kontrolerach takich jak Xbox Adaptive Controller".

Choć jest to rzeczywiście mile widziany dodatek, to trochę rozczarowuje fakt, że Blizzard stroni od stworzenia domyślnych ustawień dla World of Warcraft na kontrolerach. Nie byłoby to jednak łatwe zadanie, biorąc pod uwagę liczbę umiejętności, jakimi dysponują gracze.

Shadowlands ukaże się w tym roku.