single

Infinity Ward ujawnia kolejne Call of Duty, i podobno nie jest to Ghosts 2

Wygląda na to, że Infinity Ward, studio tworzące tegoroczną odsłonę Call of Duty, nieśmiało zdradza, czym może być ta gra.

Ashton Williams, starszy menedżer ds. komunikacji w Infinity Ward, zamieścił niezwykłą liczbę zdjęć przedstawiających czaszki/duchy. Większość z nich jest czarno-biała i widać, że nie są to zwykłe zdjęcia na jej prywatnym koncie.

teasery zaczęły pojawiać się na początku grudnia, ale społeczność Call of Duty dopiero niedawno się o nich dowiedziała. Pierwszą rzeczą, która od razu nasuwa się na myśl jest to, że tegoroczna odsłona Call of Duty to sequel Ghosts, ostatniej współczesnej strzelanki studia.

Ghosts zostało źle przyjęte, co zawdzięczamy kluczowym zmianom w multiplayerze i kilku problemom technicznym, wynikającym z rozwoju cross-generacji. Jednak według Jasona Schreiera z Kotaku, który odpowiedział w wątku ResetEra omawiającym tę wiadomość, następne Call of Duty nie jest w rzeczywistości Ghosts 2.

Zakładając, że nie jest to nowa podseria, teasery prawdopodobnie nawiązują do postaci Simona "Ghosta" Rileya, agenta SAS, który będzie dobrze znany fanom kampanii Modern Warfare. Ghost spotyka swój koniec w Modern Warfare 2, więc możliwe, że fabuła nowej gry będzie prequelem.

Niedługo po ujawnieniu Call of Duty: Black Ops 4 w zeszłym roku, w sieci zaczęły pojawiać się doniesienia o tym, że kolejna gra z serii będzie sequelem Modern Warfare.

Wtedy też ujawniono, że kilka kluczowych osób z Respawn, z których wiele jest odpowiedzialnych za sukces serii Modern Warfare, powróciło do swojego dawnego domu w Infinity Ward. Byłby to dobry moment na wskrzeszenie serii Modern Warfare, ponieważ coraz więcej gier odchodzi od bliskiej przyszłości jako scenerii. Nie bez znaczenia jest też fakt, że obie próby stworzenia nowych podserii przez Infinity Ward nie zakończyły się sukcesem.

Oficjalne teasery nowej odsłony Call of Duty pojawiają się zazwyczaj w okolicach marca lub kwietnia, co zazwyczaj oznacza, że premiera odbędzie się w maju lub na targach E3 w czerwcu. Będziemy informować Was o wszelkich nowościach w miarę ich pozyskiwania.