single

Welcome to Elk - recenzja gry

Welcome to Elk zabiera Cię w przygodę, w której każdy napotkany człowiek ma do opowiedzenia swoją historię. Wszystkie te historie, nawiasem mówiąc, są oparte na prawdziwych opowieściach, z którymi twórcy gry przeprowadzili wywiady. Aby połączyć wszystkie te historie w jedną, twórcy gry umieścili ją poza biegunem północnym, na obszarze zwanym "Wyspą Łosi", a Ty przejmujesz kontrolę nad nowym mieszkańcem, który właśnie wylądował w poszukiwaniu pracy.

W grze Welcome to Elk wcielasz się w postać Frigg, alternatywnie wyglądającej kobiety, która przybyła na wyspę Elk, aby pomóc miejscowemu stolarzowi w zdobyciu doświadczenia i pracy. Jednak zaraz po wylądowaniu Frigg zostaje zabrana na imprezę do miejscowego baru, gdzie poznaje większość mieszkańców i wplątuje się w dramat miasta. Mimo, że Frigg jest tam tylko po to, by im pomóc, mieszkańcy miasta stają się jej bliscy, a ona poznaje ich najgłębsze sekrety.

Pomiędzy przygodami Frigg natrafia na kilka mini-gier, które są bardzo lekkie i zabawne. Jedną z nich jest wyobrażenie sobie, jak wyglądałby jeden z lokalnych rodziców i wybranie zestawu oczu, nosa i ust, aby umieścić je na balonie. Tak, niektóre z mini-gier są dziwne, ale czasami zastanawiasz się, dlaczego było to w ogóle konieczne. Większość mini-gier tak naprawdę nie służy niczemu w narracji, a czasami są tam tylko po to, by przedłużyć obecną scenę. Jednakże, niektórzy mogą uznać je za dobrą zabawę i będą chcieli je powtórzyć.

Pod koniec każdego dnia historie, na które Frigg natknęła się w Welcome to Elk, są przepisywane do dziwnych butelek w jej domu. Frigg zaczyna też spotykać ludzi z własnymi historiami, o których inni mieszkańcy twierdzą, że ich nie znają. W ten sposób próbuje dowiedzieć się, skąd biorą się te wszystkie dziwne zjawiska, a to prowadzi ją do własnej historii, którą poznamy pod koniec gry.

Podsumowując, Welcome to Elk to dobry, serdeczny zbiór narracji połączonych w grę. Możesz ukończyć grę w mniej niż cztery godziny, a mini-gry mogą utrzymać twoją uwagę przez jakiś czas. Najważniejsze jest jednak to, że przeżycia, o których usłyszysz, poruszą cię na długo.

Welcome to Elk - 7/10

+ Każda opowiedziana historia oparta jest na prawdziwych wydarzeniach

+ Mini-gry są krótkie, słodkie i proste

- Większość mini-gier nie służy głównej narracji