single

Poradnik do Monster Hunter World: strategia i porady dotyczące polowania w Nowym Świecie

Monster Hunter World jest wreszcie dostępny na PC! Przebierz się w zbroję, chwyć za topór i rozpocznij swoją misję dzięki tej kolekcji poradników, które poprowadzą cię przez Nowy Świat.

Monster Hunter World to kolejna odsłona długoletniej serii gier RPG akcji od Capcomu i jest absolutnym hitem wśród krytyków.

Nie dajcie się zwieść tytułowi; World to kolejna podstawowa pozycja w serii Monster Hunter, a nie kolejny spin-off czy remake. Po wielu latach buszowania pomiędzy przenośnymi konsolami, gdzie co prawda świetnie się rozwijał, Monster Hunter ma teraz zrobić furorę na najpopularniejszych platformach domowych.

Gra doczekała się też poważnego remontu. Monster Hunter World to na wskroś nowoczesna odsłona klasycznej formuły serii, zachowująca podstawową strukturę hubu, questów i polowań, którą wszyscy tak bardzo kochamy, ale hojnie obdarzona nowymi funkcjami i aktualizująca istniejące systemy.

Ta seria zawsze miała potencjał, by stać się naprawdę wielką, a Monster Hunter World wygląda na to, że właśnie tak się stanie. Nie pozostawaj na uboczu, zastanawiając się, co się dzieje; sięgnij po Monster Hunter World już teraz - i daj się ponieść emocjom.

Poradnik techniczny:

Najlepsze ustawienia Monster Hunter World na PC: Wskazówki, jak osiągnąć 60 FPS

Po pierwsze, jeśli grasz na PC, musisz dobrze skonfigurować swoją konfigurację. Jeśli dysponujesz technologią, która pozwoli ci w pełni wykorzystać 4K - lub nawet jeśli nie - pokażemy ci, jak manipulować ustawieniami, by Nowy Świat nabrał rozpędu.

Poradnik dla początkujących: multiplayer, online, crafting i nagrody

Jak zaprosić znajomych, dołączyć do grupy i grać z nimi w sieciowym trybie wieloosobowym?

Możesz grać w Monster Hunter World solo i nadal jest to świetna gra. Ale multiplayer powinien zwiększyć twoją radość dziesięciokrotnie. Jest kilka dziwnych zasad, do których będziesz musiał się przyzwyczaić, a ten poradnik wyjaśni je i sprawi, że wszystko będzie jasne, abyś mógł polować z kumplami w mgnieniu oka. I żeby było jasne: w Monster Hunter World nie ma lokalnej kooperacji.

Wskazówki i triki dla początkujących: Jak wykonywać zadania, śledzić potwory, używać przedmiotów, crafting, zwiadowcy, nagrody

Teraz, gdy grasz z przyjaciółmi, będziesz chciał zrozumieć podstawy, ponieważ są one niezbędne, by rozwinąć swoją postać i w pełni wykorzystać możliwości Monster Hunter World. Jest wiele rzeczy do ogarnięcia: harcerze, świat Astery, rzemiosło i kowalstwo, jedzenie, dostosowywanie sakiewek, nagrody, dzienne bonusy - wszystko to mamy opisane.

Zestawienie wszystkich słabości i odporności potworów

Na te czasy, kiedy chcesz szybko sprawdzić, na co jest słaby potwór, na którego polujesz, i odpowiednio dobrać swój ekwipunek bez konieczności czytania listy taktyk.

Przewodnik po schwytaniu: jak przynieść żywe potwory duże i małe do badań i zwierząt domowych

W Monster Hunter World będziesz chciał schwytać nie tylko olbrzymie, zdrewniałe stwory. Możesz również złapać zwierzęta i trzymać je w swoim pokoju jako zwierzęta domowe. Na co czekasz?

Broń, zbroja, płaszcze i budowanie swojego łowcy

Jaką broń powinieneś wybrać? Wszystkie 14 rodzajów ocenione

W Monster Hunter World jest 14 różnych typów broni, a każdy z nich odpowiada innym atakom, stworzeniom i stylom polowania. Jest wiele do nauczenia, ale nie daj się przytłoczyć. Tutaj omówimy podstawy, od miecza i tarczy, przez gunlance, insect glaive i switch axe.

Wszystkie umiejętności pancerza i każdy zestaw pancerza

Nie ma sensu być uzbrojonym po zęby, jeśli nie potrafisz przyjąć ciosu lub dwóch. Tutaj dowiesz się, jak zdobyć i wykuć nową zbroję, poznasz wartość obronną wszystkich zbroi i wszystkie umiejętności związane ze zbroją, które otrzymasz od noszonego przez siebie ekwipunku.

Poradnik pokrewieństwa: zrozumienie i zarządzanie statystyką pokrewieństwa broni

Monster Hunter World nie posiada klas, ani nie zdobywasz poziomów w tradycyjnym sensie RPG. Zamiast tego, Twój ekwipunek musi być zbalansowany przy użyciu affinity, które określa ilość zadawanych obrażeń. Nie jest to trudna koncepcja, a jej zrozumienie jest kluczem do pokonania bestii na wysokopoziomowych polowaniach.

Jak zdobyć zbroję i łuk Aloy dla łowcy oraz zestaw maszyn Watcher dla Palico?

Posiadacze PlayStation 4 mają szczęście, że mogą zdobyć kilka bonusowych strojów dla siebie i swojego Palico. Każdy z nich oparty jest na zeszłorocznym, ogromnym hicie Horizon Zero Dawn. A oto druga część zadania, dotycząca zbroi Aloy.

Jak zdobyć zbroję Ryu z gry Street Fighter, emotki hadouken i shoryuken oraz inne przedmioty bonusowe

Rozpoczęło się przejście Monster Hunter World na Street Fighter - oto jak zdobyć nowy ekwipunek, który zostanie dodany.

Jak zdobyć długi miecz USJ Azure Star i zestaw Palico, nawet jeśli jesteś poza Japonią

Zestaw USJ Azure Star jest, oficjalnie, dostępny tylko dla japońskich graczy. Jest jednak sposób, aby osoby spoza Japonii nadal mogły zdobyć ten ekwipunek.

Płaszcze Monster Hunter World: Jak zdobyć je wszystkie

  • Jak zdobyć Płaszcz Uderzenia i Płaszcz Apothecary Jak zdobyć Płaszcz Unikania Oto jak zdobyć Płaszcz Rocksteady

Tutoriale dotyczące broni i budowania ekwipunku

Przewodnik po Szarżującym Ostrzu - jak uzyskać najlepsze efekty z twoich buildów i combosów

Nasz przewodnik po Szarżującym Ostrzu, jednej z najciekawszych i najbardziej taktycznych broni w Monster Hunter World. Opanuj ją, a będziesz zadawał piorunujące obrażenia za pomocą swoich buildów i combosów.

Samouczek miecza długiego - jak uzyskać najlepsze efekty z twoich buildów i combosów

Nasz poradnik do miecza długiego zawiera mnóstwo informacji na temat tego, jak uzyskać najlepsze efekty z twoich buildów i combosów.

Samouczek łuku - jak używać broni dystansowej, jak zrozumieć dystans krytyczny i najlepsze combosy

Ze wszystkich broni dystansowych, łuk jest najbardziej znany miłośnikom walki wręcz i ma wiele zalet, które sprawiają, że warto go wybrać. Mniej ogranicza ruchy niż inne bronie dystansowe, co sprawia, że jest bardziej poręczny. Tutaj szczegółowo, jak najlepiej wykorzystać tę broń.

Oto najlepszy wysokiej rangi pancerz budowy dzieje - Odogaron Dragonking

Jeśli osiągnąłeś wysoką rangę w Monster Hunter World, będziesz miał do czynienia z trudnymi zadaniami, które będą wyzwaniem dla twoich umiejętności łowieckich - ale ten konkretny pancerz naprawdę pomoże ci pozostać przy życiu.

Najlepszy mieszany zestaw do farmowania stosów kości i wydobywania skał

Jeśli zajmujesz się górnictwem, ten zestaw sprzętu pomoże Ci uzyskać absolutnie najwięcej z Twoich wysiłków.

Potwory: Profil każdego potwora, strategie na bossów i więcej

Lista potworów: mocne strony, słabości, rzeźby, łupy i nagrody dla każdego potwora-bohatera

To jest ten największy: każdy boss w grze sprofilowany z poradami na temat tego, jak atakuje, gdzie go znaleźć i co najważniejsze - jak go zabić, wraz z mocnymi i słabymi stronami. Zawiera również listę dropów, dzięki czemu dokładnie wiesz, jakie łupy dostaniesz za swoje wysiłki. Poznaj swojego wroga!

Jak zabić Anjanatha w Starożytnym Lesie - słabości, farmowanie, dropy i więcej

Anjanath to pierwszy poważny, pełny, odpowiednio wymagający boss w Monster Hunter World, a ten dinozaur o wyglądzie dinozaura nie poddaje się tak łatwo.

Jak zabić Diablosa w Pustkowiach Wildspire - słabości, farming, dropy i więcej

Diablos to kolejna z najtrudniejszych bestii w Monster Hunter World. Potężny i agresywny, Diablos wymaga prawdziwej strategii, aby go pokonać, ponieważ jego ataki są tak trudne do uniknięcia.

Jak zabić Nergigante, jakie są słabości Nergigante i jak skutecznie farmować Nergigante?

Nergigante to jeden z najbrutalniejszych bossów w Monster Hunter World, absolutnie niszczycielska bestia Starszego Smoka, która posiada umiejętności i ataki, które mogą zastrzelić łowców, jeśli nie są ostrożni. Oto kilka strategii, jak sobie z nim poradzić.

Deviljho DLC: wszystko, co wiemy o pierwszym darmowym DLC

Jednym z pierwszych nowych potworów w DLC jest Deviljho, wielki wyvern, który, podobnie jak Anjanath, dzieli więcej niż tylko przelotne podobieństwo do tyranozaura rexa - lub ogórka, w zależności od tego, kogo pytasz. Oto wszystko o tej bestii.

Gdzie znaleźć rzadkie materiały do zdobycia

Jak zdobyć Plunderblade - najlepszy gadżet Palico dla farmerów

Aby ograniczyć mielenie, istnieje świetny gadżet Palico, który pomaga zbierać rzadkie materiały z potworów. Oto, jak go zdobyć...

Gdzie znaleźć aqua sac, poison sac, electro sac i flame sac

Nie lekceważ tych woreczków - to przedmioty żywiołów, które mogą nadać twojej broni lub zbroi bardzo przydatne właściwości żywiołów, jeśli użyjesz ich w różnych ulepszeniach. Na pewno będziesz chciał je mieć, gdy będziesz ulepszał swojego łowcę, więc oto jak je znaleźć.

Gdzie znaleźć Kryształ Koralowy i Kość Koralową na Wyżynie Koralowej?

Kryształ Koralowy i Kość Koralowa są ważnymi przedmiotami, ponieważ pozwalają na tworzenie różnych rodzajów broni i zbroi. Oto, gdzie je znaleźć.

Gdzie znaleźć Spaczoną Kość, Głazową Kość i Starożytną Kość

Oto kilka najlepszych sposobów na zebranie najbardziej poszukiwanych materiałów do craftingu w Monster Hunter World - kilku różnych rodzajów kości.

Gdzie znaleźć Skórę Wingdrake'a, Ciepłe futro i Złowieszczą tkaninę

Oto nasze najlepsze metody na znalezienie Skóry Wingdrake'a, Ciepłego Futro i Złowieszczej Szaty w Monster Hunter World - naprawdę świetnych przedmiotów do craftingu.

Gdzie znaleźć Kryształ Ziemi, Rudę Dragonitu i Jajo Roślinożercy

Oto pomocna dłoń, gdzie znaleźć Kryształ Ziemi, Rudę Dragonitu i Jaja Roślinożerców - oraz kilka wskazówek, jak bezpiecznie transportować jaja.

Gdzie znaleźć Wyvern Gem, Light Crystal i Super Abalone

Oto nasze najlepsze metody na znalezienie Wyvern Gem, Light Crystal i Super Abalone w Monster Hunter World - wszystkie te przedmioty są bardzo przydatne do craftingu i ulepszeń.

Gdzie znaleźć Great Hornfly, Piercing Claw i Majestic Horn?

Oto nasze najlepsze sposoby na znalezienie Great Hornfly, Piercing Claw i Majestic Horn.

Gdzie znaleźć sekretne kostiumy Poogie - White Jammies, Hog in a Frog i Emperor's New Duds?

Czy wiesz, że możesz przebrać ulubioną świnię wszystkich graczy Monster Hunter World, Poogie, w sekretne kostiumy? Jeśli kiedykolwiek chciałeś ubrać świnię w owczą skórę lub strój małej żaby, teraz masz szansę - jest nawet korona.

Jak odblokować więcej slotów na uprawę i hodowlę w Centrum Badań Botanicznych

Jedną z najważniejszych rzeczy w Monster Hunter World jest utrzymywanie stałego dopływu kluczowych materiałów do craftingu i konsumpcji do Astery. Aby pomóc w utrzymaniu pełnej kufry, oto jak odblokować więcej slotów na uprawę i hodowlę w Centrum Badań Botanicznych.

Najlepszy sposób na farmowanie Badania Starszego Smoka Tempered Elder

Jeśli masz problem z pojawieniem się w swojej grze Śledztw Tempered Elder Dragon, jest jeden sposób, aby niejako ograć system i wygenerować ich niemal nieskończoną liczbę.

Monster Hunter World: odpowiedzi na wasze pytania

Istnieje kilka powszechnych błędnych przekonań na temat Monster Hunter World. Zajmijmy się nimi już teraz.

Czy Monster Hunter World ma lokalny co-op?

Monster Hunter World nie posiada lokalnej kooperacji na podzielonym ekranie. Posiada za to 4-osobowy multiplayer online i przegapisz, jeśli nie weźmiesz w nim udziału, ponieważ jest on absolutnie idealny dla tej gry. Wypróbuj go, a nie pożałujesz.

Czy Monster Hunter World posiada grę międzyplatformową?

Jednym słowem: nie. Monster Hunter World nie posiada multiplayera międzyplatformowego. Chociaż bardzo chcielibyśmy, aby tak się stało, aby wszyscy nasi kumple z PC, PS4 i Xbox One mogli się połączyć, Capcom wykluczył taką możliwość.

Ludzie mówią, że Monster Hunter World ma rozgrywkę międzyplatformową ze względu na nieco dwuznaczny komentarz podczas zapowiedzi Monster Hunter World na E3 2017 o tym, że wszyscy grają razem. Odnosi się to do decyzji Capcomu o zniesieniu regionalnych ograniczeń matchmakingu, więc gracze w USA i Europie mogą grać razem z japońskimi weteranami. To powinno ułatwić znalezienie grup, z którymi można grać.

Która platforma jest najlepsza dla Monster Hunter World?

Monster Hunter World pojawi się na PC, a już teraz jest dostępny na PS4 i Xbox One. Monster Hunter World w wersji na PC pojawi się dopiero pod koniec roku. Na konsolach, częstotliwość odświeżania Monster Hunter World jest zablokowana na poziomie 30 klatek na sekundę. Capcom nie jest jeszcze gotowy, by mówić o wydajności wersji pecetowej.

Monster Hunter World nie trafi na Nintendo Switch, mimo że - jako franczyza, która wcześniej tak dobrze sprawdzała się w formatach przenośnych - idealnie pasowałaby do konsoli on-the-go. Szkoda, ale może to mieć coś wspólnego z ustaleniami Capcomu i Nintendo odnośnie innych tytułów Monster Hunter na 3DS.

Czy Trofea i Osiągnięcia są trudne do zdobycia?

Trofeów i Osiągnięć dla Monster Hunter World jest cała lista. Czy jest to trudna platyna? Będziesz musiał sam to ocenić.

Czy mogę zmienić wygląd mojej postaci po rozpoczęciu gry?

Nie. Cóż - nie do końca. Monster Hunter World pozwoli ci zmienić podstawowe aspekty wyglądu postaci, takie jak włosy czy makijaż po zakończeniu tworzenia postaci, ale będziesz zablokowany na zmianę takich rzeczy jak kolor skóry, budowa ciała i kształt twarzy na zawsze po naciśnięciu przycisku rozpoczęcia gry - chyba, że założysz nową postać. Miej to na uwadze podczas tworzenia postaci! Capcom powiedział, że jeśli będzie wystarczające zapotrzebowanie, dodadzą opcję edycji postaci, więc niech twój głos zostanie usłyszany!