single

Company of Crime - gra zapowiedziana na lato

Ci z was, którzy lubią grać trochę policjantów i złodziei może być zainteresowany, aby usłyszeć o Company of Crime. Ten taktyczny, turowy empire builder został właśnie ogłoszony na lato wydania i to rzeczywiście brzmi dość dobrze.

Coming tego lata do Steam i innych sklepów cyfrowych z facetów i dziewcząt ponad w 1C Entertainment, Company of Crime, jak właśnie wspomniałem, jest budowniczy imperium. Co ciekawe, choć, to nie jest jedna z tych gier, gdzie grasz szef mafii następnie spędzić sześć lat robi praktycznie nic, chyba że płacisz pieniądze. Możesz, jeśli chcesz, grać zły facet i prowadzić okrutny gang w nadziei kontrolowania przestępczego podziemia. Jeśli chcesz walczyć po stronie prawa, jest to również możliwe, ponieważ będziesz miał możliwość opowiedzenia się po stronie dobra i wcielenia się w rolę głównego inspektora z Scotland Yard's Flying Squad. Fakt, że nie musisz poświęcać wszystkich swoich wysiłków na budowanie imperium zła, jest miłym akcentem.

Inną rzeczą, która jest całkiem fajna w Company of Crime jest jej otoczenie. Dla miłej odmiany, nie znajdziemy się na ponurych ulicach Chicago lat 30-tych, ani w nowoczesnych mafijnych grajdołach współczesności. Zamiast tego, znajdziemy się w Londynie lat 60-tych. Gra dołożyła wszelkich starań, aby wciągnąć Cię w tę tętniącą życiem dekadę i spotkasz wiele subkultur chodzących po ulicach w tamtych czasach; od beatników po modsów i rockersów i wiele innych. Lokalizacja jest również bardzo ważna. W miarę jak będziesz poszerzał swoje wpływy, odwiedzisz na swojej drodze wszystko, od pubów i klubów po weterynarzy i krawców.

Company of Crime to tytuł hybrydowy. Masz swój element budowania imperium, ale jest też turowy system walki z naciskiem na mechanikę walki wręcz. Niektóre z zaangażowanych strategii będą polegać na tym, jak zarządzać i budować swój gang przestępców lub zespoły detektywów. Każdy z członków będzie miał swoje własne umiejętności, niezbędne do wykonywania przestępczych zadań lub opanowania sztuki prowadzenia śledztwa.

To, po której stronie się opowiesz, zależy również od niektórych dostępnych mechanik. Jako przestępca, większość swoich planów będziesz realizował w cieniu. Ciche wymuszenia to nazwa gry, w przeciwnym razie zaczniesz generować ciepło, co nie jest dobre dla biznesu. W ten sam sposób będziesz w stanie "nabyć" legalne firmy, które pozwolą ci stworzyć przykrywkę dla twoich występków.

Jako policjant, przekonasz się, że rozgrywka jest bardziej reaktywna. Otrzymasz telefon tylko wtedy, gdy zostanie popełnione przestępstwo, co sprawi, że znajdziesz się w sytuacji bez wyjścia. Musisz przechytrzyć przestępców, jeśli chcesz odnieść sukces i rzucić przestępczość na kolana. Bardzo trudno jest przesłuchać zwłoki, więc będziesz musiał mieć się na baczności.

Ten tytuł przypomina mi trochę gry Gangsters, które absolutnie uwielbiałem. Prawdopodobnie nie jest to nic podobnego do tamtego klasyka, ale zdecydowanie przywodzi na myśl tamtą grę. Jeśli jest choćby w tej samej stratosferze, to jestem jak najbardziej za. Możliwość zagrania tymi dobrymi sprawia, że ten tytuł jest jeszcze bardziej intrygujący. Zdecydowanie warty bliższego przyjrzenia się latem.