single

Obecnie nie jestem zaangażowany w prace nad TES VI" - kompozytor Skyrima Jeremy Soule nie został poproszony o powrót.

Kompozytor Skyrima, Jeremy Soule, twierdzi, że Bethesda nie poprosiła go o pracę nad kolejnymi odsłonami Elder Scrolls.

Wspaniała muzyka Jeremy'ego Soule'a do Skyrima, Obliviona i Morrowinda to duża część tego, co sprawia, że wędrówka po tych światach jest tak magiczna. Niestety, nie wygląda na to, że powróci on do szóstej gry z serii RPG.

Soule ogłosił wiadomość swoim fanom na swojej stronie na Facebooku.

"Tak jak wielu moich fanów o to pytało... Nie mówiłem o tym zbyt wiele z grzeczności dla Bethesdy, ale nigdy nie odwróciłbym się od TES i wierzę, że moje zaangażowanie będzie zależało od kreatywnej decyzji z ich strony i tego, gdzie chcą poprowadzić franczyzę. Aby potwierdzić, nie jestem obecnie zaangażowany w TES VI".

Po czym dodał, że docenia wsparcie, ale wierzy, że ktokolwiek, kogo Bethesda zatrudni, wykona dobrą robotę, a gra nadal będzie świetna bez jego udziału.

W 2016 roku Soule skrytykował Bethesdę za wykorzystanie jego muzyki w koncercie Skyrim bez poinformowania go o tym, co oznaczało, że występy były "transkrypcjami" jego pracy.

"Dla porządku, ten koncert nie ma nic wspólnego ze mną, ani nie używają żadnej z moich oryginalnych partytur" - powiedział wtedy kompozytor. "Musieli przepisać ze słuchu z nagrań to, co wykonują. Jest to proces wadliwy, gdyż transkrypcje zawsze obarczone są błędami".

"Nie wiem, kim są ci ludzie i nie popieram koncertu, który opiera się na moim nazwisku i muzyce, która nie ma absolutnie żadnego nadzoru ani zaangażowania z mojej strony. Dla moich fanów, chcę tylko, abyście wiedzieli, co dostajecie, jeśli zapłacicie za udział w tym koncercie. Bądźcie ostrożni."

Nie wiadomo czy to pogorszyło relacje Soule'a z Bethesdą czy nie, ale wygląda na to, że dostaniemy innego kompozytora do The Elder Scrolls 6, który prawdopodobnie jest jeszcze kilka lat drogi.

Kompozytor Fallouta, Inon Zur, tworzy OST do Elder Scrolls Blades, więc nie byłoby wielkim zaskoczeniem, gdyby został on również poproszony o pracę nad TES6.